OPTOMAN

Priemonė „Eksperimentas“

2020 m. liepa – 2022 m. liepa

Projekto tikslas – sukurti kompaktišką, industrinius standartus atitinkančią didelės energijos ir didelės vidutinės galios kelių optinių ciklų lazerinę sistemą.

 

Ultratrumpųjų impulsų kietakūnių ir šviesolaidinių lazerių gamintoja UAB „Ekspla“ kartu su partneriais UAB „Lidaris“, OPTOMENAS UAB ir UAB „Altechna R&D“ pristatė projektą „Universali platforma trumpų impulsų generacijai“ (UNIPULSE), įgyvendinamą pagal ES priemonę „Eksperimentas“.

 

Projekto metu, vykdant mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, planuojama sukurti pasaulinio naujumo produktą – kompaktišką, industrinius standartus atitinkančią didelės energijos ir didelės vidutinės galios kelių optinių ciklų lazerinę sistemą, kurios veikimas pagrįstas OPCPA (angl.: Optical Parametric Chirped Pulse Amplification) technologija. Sistema bus orientuota į novatoriškus eksperimentus atliekančias ultrasparčių procesų bei aukštų laukų fizikos laboratorijas bei praktinius taikymus ir pasižymės unikaliu išvadinių parametrų rinkiniu bei išskirtinėmis vartotojiškomis savybėmis.

 

Mokslinių tyrimų veikloje bus išbandomos ir integruojamos technologijos, leisiančios sukurti OPCPA sistemą bei ištirtos galimybės ateityje ženkliai padidinti jos išvadinę energiją, siekiant TW eilės smailinių intensyvumų.

 

Eksperimentinės plėtros etape bus sukonstruotas ir realizuotas galutinis tokios sistemos prototipas. Pasirinkta OPCPA sistemos koncepcija nulems ženkliai mažesnę savikainą ir galutinę prietaiso kainą, lyginant su rinkoje siūlomais analogais. Tiksliniai vartotojai galės įsigyti patikimą, sudėtingo diegimo ir priežiūros nereikalaujantį prietaisą, leidžiantį koncentruotis į tyrimus, o ne lazerinio šaltinio derinimą ir palaikymą.

 

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo bei nuosavomis lėšomis. Bendra projekto vertė – 1.408.451,92 EUR. Iš Europos regioninės plėtros fondo projekto įgyvendinimui skirta – 997.224,59 EUR.